Aktualności

10.07.2019

„Ślepnąc od świateł” w 2020 roku w angielskim przekładzie!

Ślepnąc od świateł ukaże się nakładem brytyjskiego wydawnictwa Legend Press w przekładzie Marka Kazmierskiego. Premiera anglojęzycznego wydania powieści Jakuba Żulczyka odbędzie się wiosną 2020 roku.

Bohaterem jednego z największych bestsellerów polskiego rynku książki ostatnich lat jest diler narkotyków Kuba. Do jego klientów należą politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, warszawscy hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja, który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka. Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina.

Kuba jest zmęczony swoim życiem, kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Ma wylecieć za tydzień, przez ten czas musi jeszcze tylko załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia wychodzi Dario, gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i postawi go przed trudnymi dylematami.

Ślepnąc od świateł doczekało się także głośnej, ośmioodcinkowej adaptacji serialowej w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego.