Aktualności

13.02.2019

Polskie stoisko na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Tajpej [zdjęcia i relacja]

Dziś polskie stoisko na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Tajpej odwiedziły dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum. Pracownicy Biura Polskiego w Tajpej, które koordynuje udział Polski w targach, przybliżyli im historię naszego kraju i najciekawsze propozycje z zakresu literatury dziecięcej.

W lekcjach, które poprowadziła Joanna Lenartowicz oraz Marcin Jerzewski i które przebiegają w ramach programu Spring Semester starts at TIBE (Semestr wiosenny zaczyna się podczas Taipei International Book Exhibition) wzięły udział dzieci z Taipei Municipal DongHu Elementary School, Taipei Municipal Xingya Elementary School oraz New Taipei Municipal Yulin Junior High School. Kolejne grupy uczniów odwiedzą polskie stoisko w czwartek i piątek.

W sobotę odbędzie się spotkanie promocyjne książki Witolda Szabłowskiego Tańczące niedźwiedzie z udziałem tłumaczki Wei-Yun Lin-Góreckiej. Z kolei w niedzielę, czyli na zakończenie Taipei International Book Exhibition 2019, Biuro Polskie w Tajpej organizuje promocję książki Michała Rusinka Mały Chopin.