Aktualności

22.03.2019

Nakarmić Mistrza – w roli głównej: Zbigniew Herbert

Projekt Herbert składa się z trzech nowel filmowych, zainspirowanych twórczością Zbigniewa Herberta. Projekcja, która otworzy cykl pokazów odbędzie się już 25 marca 2019 roku w Muzeum Polskiej Wódki oraz w WuWu Barze w Warszawie. Instytut Książki objął wydarzenie patronatem.

Zrealizowane z humorem i przekorą trzy nowele filmowe, oparte na wybranych utworach Herberta: Pan Cogito a perła w reż. Stefana M. Ronisza, Drugi pokój w reż. Adriana Luzara oraz Wilk i owieczka w reż. Mariusza Korycińskiego, stanowią trzy spojrzenia na problemy młodych ludzi. Twórcy projektu zastanawiają się nad aktualnością stawianych przez poetę tez i prezentują własne spojrzenie na jego utwory.

Po projekcji odbędzie się debata (nie tylko o zobaczonych filmach i Herbercie) z akcentami… kulinarnymi. Można zabrać ze sobą stare zdjęcia, kasety, gazety i inne gadżety, które kojarzą się z Polską Rzeczpospolitą Ludową – będzie to okazja do wspomnień i rozmowy.

„Nakarmić Mistrza, w roli głównej Zbigniew Herbert” inauguruje wiosenny cykl pokazów filmowych oraz spotkań w ramach projektu Herbert.

Wstęp wolny.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie wydarzenia: https://tiny.pl/ttjg7

Poniżej prezentujemy zwiastun projektu Herbert: