Aktualności

11.10.2019

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej gratuluje Instytutowi kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa pogratulowała w liście całemu zespołowi Instytutu Książki realizacji kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

„Nie sposób wymienić zalet, jakie daje młodemu czytelnikowi literatura dziecięca – rozpoczęła list minister Borys-Szopa kierowany do dyrektora Instytutu Dariusza Jaworskiego. – Czytanie uczy myślenia i koncentracji, a jednocześnie wspiera rozwój psychiczny dziecka, dlatego rozbudzania zamiłowania do książek – już od najmłodszych lat życia – to szczególnie ważne zadanie, które warto wspierać”.

W dalszej części pani minister Borys-Szopa dodała: „Jestem przekonana, że zainicjowany przez Instytut program [kampania „Mała książka – wielki człowiek” – przyp. red.] istotnie wpłynie na kształtowanie nawyków czytelniczych, nie tylko wśród najmłodszych”.

Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” ruszyła we wrześniu. W jej ramach każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce czeka na nich 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych.

Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych, teraz wyprawki trafią do przedszkolaków. Program o wartości 19 mln zł jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.