Aktualności

21.10.2019

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie zakończone [relacja i zdjęcia]

Wielkie święto książek, trwające od środy we Frankfurcie nad Menem, w niedzielę dobiegło końca. Podczas gdy pierwsze dni miały charakter ściśle branżowy, w weekend targi otworzyły bramy przed czytelnikami. Polskie stoisko jest wówczas szczególnie licznie odwiedzane przez niemiecką Polonię.

W piątkowe popołudnie z czytelnikami spotkała się Martyna Bunda (wydarzenie było częścią trasy promującej w Niemczech jej książkę „Nieczułość”, obejmującą także Düsseldorf i Berlin). Pisarka i tłumacz jej książki, Bernhard Hartmann, przeczytali fragmenty tekstu, a rozmowa toczyła się między innymi wokół Kaszub, emocjonalnego doświadczenia traumy i śmierci, relacji człowieka ze zwierzętami, a także jej nowej, jeszcze niewydanej w Niemczech książki „Niebieski kot”.

Dominika Czerniak-Chojnacka – ilustratorka, graficzka i projektantka, autorka nagradzanej książki „Kominiarz-piekarz” – przeprowadziła warsztaty dla najmłodszych: w piątek w filii biblioteki miejskiej Bibliothekszentrum Sachsenhausen, a w sobotę na polskim stoisku. Kilkanaścioro dzieci najpierw żywiołowo animowało sceny z książki, potem zaś wykonało pomysłowe prace przy użyciu mąki i węgla, nawiązujące do estetyki ilustratorki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów z Dominiką Czerniak-Chojnacką i ze spotkania z Martyną Bundą: