Aktualności

fot. Instytut Książki
23.11.2022

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2023 – znamy datę wydarzenia

Poznaliśmy datę przyszłorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Impreza odbędzie się w dniach 26-29 października w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Tegoroczna, jubileuszowa, 25. edycja Targów zakończyła się sukcesem, gromadząc w EXPO Kraków łącznie ponad 47 tys. odwiedzających i ponad 470 wystawców w całej Polski. Zwracało uwagę, że wśród gości znalazła się rzesza młodzieży, która zadawała kłam obiegowemu twierdzeniu, że w dzisiejszych czasach młodych ludzi nie interesuje literatura.

W ramach tegorocznych targów Instytut Książki zorganizował aż cztery wydarzenia – dwa związane z realizowanymi przez nas programami „Certyfikat dla małych księgarni” i „Mała książka – wielki człowiek”, a kolejna dwa poświęcone wydawanym przez nas czasopismom – „Literaturze na Świecie” i „Toposowi”. Podczas targów odbyło się także spotkanie poświęcone ukraińskiemu rynkowi wydawniczemu i dostępności książki ukraińskiej w Polsce. Jednym z zaproszonych gości był Robert Kaźmierczak, dyrektor Instytutu Książki ds. organizacyjnych i finansowych, który opowiedział o działaniach IK, będących reakcją na trwającą w Ukrainie wojnę.