Aktualności

18.09.2018

„Mała książka – wielki człowiek”: konferencja prasowa z okazji startu drugiej odsłony kampanii!

O godzinie 9.00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie rozpoczęła się konferencja prasowa poświęcona nowej odsłonie kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. W konferencji biorą udział: wiceprezes Rady Ministrów prof. Piotr Gliński i dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski. Przedstawimy także ambasadorów kampanii, którymi zostali Joanna Koroniewska-Dowbor i Maciej Dowbor.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” z powodzeniem wystartowała w ubiegłym roku. Dzięki niej udało się przekazać prawie 100 tysiącom nowo narodzonych dzieci Wyprawki Czytelnicze w 360 szpitalach w całej Polsce. Ale to dopiero początek, bo w tym roku Instytut Książki przygotował 360 tysięcy książek, które – wedle naszych szacunków – zostaną rozdane do połowy roku 2019, a z początkiem września ruszył pilotażowy projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek. Trzylatki”, skierowany do trzylatków i ich rodziców. Od września 2018 roku podczas odwiedzin jednej z niemal 800 bibliotek (łącznie z filiami 3000 placówek) biorących udział w akcji Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty Czytelnika, a po uzyskaniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Przygotowaliśmy ponad 70 tysięcy Wyprawek dla przedszkolaków.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” jest dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.