Aktualności

18.07.2019

Laureaci Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” na MSA

W piątek, 19 lipca 2019, na gości festiwalu Miesiąc Spotkań Autorskich czeka niezwykła gratka: okazja, by spotkać się z dwójką laureatów prestiżowej nagrody Angelus Literacka Nagroda Europy Środkowej jednego wieczoru: Pavla Rankova i Varujana Vosganiana.

O godz. 19.00 we wrocławskiej Mediatece (pl. Teatralny 5) będzie gościł Pavol Rankov nagrodzony w 2014 za „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” w przekładzie Tomasza Grabińskiego. Rozmowę z autorem i tłumaczem poprowadzi Kasia Dudzic-Grabińska. O godz. 20.30 w tym samym miejscu będzie można posłuchać Varujana Vosganiana nagrodzonego w 2016 za „Księgę szeptów” w przekładzie Joanny Kornaś-Warwas. Rozmowę z autorem i tłumaczem poprowadzi Magda Piekarska.

Angelus Literacka Nagroda Europy Środkowej to najważniejsza nagroda dla książek prozatorskich autorstwa pisarzy z Europy Środkowej wydanych po polsku – stanowi bezpośrednie nawiązanie do wielowiekowych tradycji Wrocławia jako miasta spotkań i dialogu. Nagroda jest przyznawana corocznie, pisarzom pochodzącym z Europy Środkowej, którzy podejmują w swoich dziełach tematy najistotniejsze dla współczesności, zmuszają do refleksji, pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur. Nagrodę stanowi czek na kwotę 150 000 zł ufundowany przez Prezydenta Wrocławia oraz statuetka autorstwa Ewy Rossano.