Aktualności

21.09.2022

„Książka od kuchni” w Bibliotece Miejskiej w Łodzi

W czwartek 22 września Biblioteka Miejska w Łodzi rozpoczyna nowy projekt, „Książka od kuchni”. To cykl wydarzeń, który obejmie warsztaty, wystawy, spotkania i dyskusje na temat powstawania książek. 

„Książka od kuchni” to projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi, dofinansowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”. Jego zadaniem jest pokazać, że książka to dzieło nie tylko autora, ale wielu twórców. Ten przedmiot z papieru może być dziełem sztuki nie tylko ze względu na treść, ale także ze względu na formę – projekt typograficzny, ilustracje czy oprawę.

Aby przybliżyć czytelnikom temat książki, od okładki po ostatnią kropkę, placówka zaprosiła: ilustratorki - Emilię Dziubak, Aleksandrę Cieślak oraz Agatę Królak, pisarzy – Natalię Fiedorczuk i Przemysława Wechterowicza, projektantów okładek – Przemka Dębowskiego, Patryka Mogilnickiego i Łukasza Zbieranowskiego z Fajnych Chłopaków, poetę i wydawcę – Konrada Górę, tłumacza – Krzysztofa Umińskiego i redaktora – Filipa Modrzejewskiego. Przygotowano szereg spotkań, warsztatów, wystaw i dyskusji, które będą skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników.

Inicjatywa „Książka od kuchni” jest wynikiem współpracy pięciu łódzkich bibliotek: Biblioteki Wolność, Biblioteki Gdańskiej, Biblioteki Kostka, Biblioteki Otwartej i Biblioteki Słówka.

Pełny harmonogram TUTAJ.

***

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.