Aktualności

08.04.2020

Epidemia doprowadziła do wydania „Dżumy” jako audiobooka i e-booka w Hiszpanii

Wzmożone zainteresowanie czytelników w Hiszpanii „Dżumą” doprowadziło do wydania pierwszego w języku hiszpańskim audiobooka oraz wersji elektronicznej powieści Alberta Camusa.

Wprawdzie w języku hiszpańskim „Dżumę” można czytać już od 1948 roku, ale nie miała ona dotąd wielu wznowień. Zmianę przyniosła epidemia koronawirusa.

W ostatnich dniach na hiszpańskim rynku pojawiła się elektroniczna wersja „Dżumy”, a niebawem do czytelników trafi także audiobook.

Jak poinformowała dziennik „El Mundo” Lucia Luengo z hiszpańskiego oddziału grupy Penguin Random House, audiobook „Dżumy” w formacie książkowym trafi na hiszpański rynek 30 kwietnia. Dodała, że czytającym powieść Camusa jest aktor Carlos Di Blasi, a całość nagrania przekracza osiem godzin.

W styczniu 2021 roku na rynku wydawniczym w Hiszpanii pojawi się z kolei książka zawierająca niepublikowane wcześniej w tym kraju powieści oraz inne dzieła Alberta Camusa.

Zmarły w 1960 roku Albert Camus był pisarzem, dramaturgiem i reżyserem teatralnym. W 1947 roku ukazała się jego powieść „Dżuma”. Trzy lata przed śmiercią Camus otrzymał literacką Nagrodę Nobla.

[źródło: PAP, Marcin Zatyka]