Aktualności

fot. Agnieszka Urbanowska
10.10.2018

Dziś ruszyły Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie! [zdjęcia]

Frankfurter Buchmesse to najważniejsze branżowe wydarzenia w świecie wydawniczym. Na targach nie mogło zabraknąć Instytutu Książki, który jest organizatorem polskiego stoiska. Targi rozpoczęły się dziś i potrwają do niedzieli.

Instytut Książki jest organizatorem stoiska o powierzchni 180 metrów kwadratowych. Na stoisku zaprezentuje się 48 polskich wystawców, w tym najważniejsi wydawcy współczesnej polskiej literatury (m.in. Wydawnictwo Literackie, Znak, WAB), wydawcy literatury dla dzieci i młodzieży (m.in. Nasza Księgarnia, Media Rodzina, Publicat, Dwie Siostry), a także polskie drukarnie.

Instytut Książki zaprezentuje nowości wydawnicze 2018 roku, dorobek Programu Translatorskiego ©POLAND, książki nominowane do najważniejszych nagród literackich w Polsce oraz książki dla dzieci wyróżnione w konkursie Polskiej Sekcji IBBY.

Z okazji frankfurckich targów książki wydaliśmy również nowy katalog „New Books from Poland”, przygotowany został z okazji stulecia odzyskania niepodległości katalog „Poland – History Worth Knowing”, który prezentuje najciekawsze pozycje o charakterze popularnonaukowym dotyczące dziejów Polski, a także zaktualizowane wydanie broszury „The Polish Book Market”.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszego stoiska: