Aktualności

15.10.2018

„Czytanie na śniadanie” w Dwójce ze wsparciem Instytutu Książki

Od ósmego października do końca roku na antenie radiowej Dwójki można posłuchać audycji literackiej „Czytanie na śniadanie”, która powstaje dzięki wsparciu Instytutu Książki. Audycja emitowana jest w paśmie muzyczno-informacyjno-publicystycznym „Poranek Dwójki” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.50.

Cykl „Czytanie na śniadanie” w Programie 2 Polskiego Radia w atrakcyjny sposób prezentuje różnorodne zjawiska na polskim rynku książki i zachęca do uczestnictwa w życiu literackim. Cykl obejmuje cztero-pięciominutowe odcinki, wykorzystujące różne formy radiowe.

W każdym tygodniu znajdą się w nim najważniejsze informacje ze świata literatury,  krótkie reportaże ze spotkań literackich, festiwali i innych wydarzeń, recenzje wybranych nowości, rekomendacje książek przez artystę bądź człowieka kultury i opowieści o nieznanych wątkach biografii pisarzy ciekawych miejscach związanych z literaturą.

Tygodniowy podział cyklu:

- poniedziałek – nowości tygodnia i informacje literackie:

- wtorek – reportaż z wydarzenia literackiego: relacjonowanie wydarzeń promujących czytelnictwo, spotkań z autorami, relacje z festiwali literackich;

- środa – recenzja wybranej książki: recenzje nowości wydawniczych

- czwartek – rekomendacja literacka twórcy: rozpoznawalna powszechnie osoba związana ze światem kultury mówi o swojej ulubionej książce lub opowiada o aktualnej lekturze;

- piątek – gawęda literacka: literackie opowieści wybranych znawców literatury – biografie pisarzy w anegdocie, historia miejsc związanych z literaturą, historia powstania znaczących w historii literatury książek.

Łącznie we współpracy z Instytutem Książki wyemitowanych zostanie 65 audycji.