Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

23.06.2021

Znamy finalistów Nagrody im. Janusza Kurtyki

W finale V edycji konkursu o Nagrodę im. Janusza Kurtyki znalazło się pięć publikacji. Tematyka tegorocznej edycji to „Pakt Hitler-Stalin. Geneza i konsekwencje sojuszu niemiecko-sowieckiego”.

23.06.2021

Promotor Polski. Laudacja dla prof. Tokimasy Sekiguchiego

Niezwykle ucieszyła mnie i wzruszyła do łez decyzja Kapituły Nagrody Instytutu Książki Transatlantyk o przyznaniu tegorocznej Nagrody profesorowi Tokimasie Sekiguchiemu – najwybitniejszemu obecnie tłumaczowi literatury polskiej w Japonii, którego przekłady na język japoński zdobyły już liczne nagrody literackie. Tym bardziej cieszy nas fakt docenienia w kraju kunsztu i pracy Pana Profesora na rzecz popularyzacji kultury i literatury polskiej na świecie.

23.06.2021

Tokimasa Sekiguchi: dwudziestowieczna polska literatura faktu to istny skarb literatury światowej

Tokimasa Sekiguchi, laureat Nagrody Transatlantyk za 2021 rok, opowiada m.in. o tym, jak zainteresował się polską literaturą, o kulturowej roli tłumacza, problemach w przekładzie z języka polskiego na język japoński i szczycie translatorskich marzeń.

23.06.2021

Prof. Tokimasa Sekiguchi laureatem Nagrody Transatlantyk

Najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla wybitnego ambasadora literatury polskiej za granicą, przyznawane przez Instytut Książki, przypadło w tym roku profesorowi Tokimasie Sekiguchiemu, wybitnemu promotorowi kultury polskiej w Japonii.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej