Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

26.09.2021

Svět knihy w Pradze: spotkania z polskimi pisarzami, prezentacja książek i katalogów

W Pradze na Międzynarodowych Targach Książki Svět knihy na polskim stoisku, współorganizowanym przez Instytut Książki i Instytut Polski w Pradze, odbywa się prezentacja polskich książek przedstawionych w katalogach "New Books from Poland" oraz "Polish Books for Children & Young Adults".

25.09.2021

Polska sobota na Międzynarodowych Targach Książki i Festiwalu Literackim Svět knihy w Pradze

Trwają Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki Svět knihy w Pradze. Dzisiaj, trzeciego dnia targowego, polska literatura obchodzi swój dzień.

24.09.2021

„Ochotnik” Fairweathera o rotmistrzu Pileckim – promocja czeskiego przekładu z udziałem autora

W drugi dzień Międzynarodowych Targów Książki i Festiwalu Literackiego Svět knihy odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Fairweatherem, autorem książki „Ochotnik. Prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego“. Instytut Książki jest współorganizatorem spotkania.

24.09.2021

Rok Norwida w Instytucie Książki. Od braci Quay do rocznicowej edycji „Vade-mecum”

Instytut Książki uczcił Rok Norwida na szereg sposobów, począwszy od poświęconych poecie publikacji na naszej stronie, poprzez dofinansowanie przekładów jego dzieł, a skończywszy na wsparciu imprez literackich, w których programie tego wielkiego premodernistę uwzględniono.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej