Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

18.01.2021

Program Publishing Proposals w 2021 roku

W związku z zainteresowaniem programem Instytut Książki ogłasza jego kontynuację w bieżącym roku. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń – w pierwszym naborze przyjmowane są one do 31 stycznia, z rozstrzygnięciem do 14 lutego.

18.01.2021

Zgłoszenia do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2021

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus, przyznawana przez Wrocławski Dom Literatury, jest najważniejszym wyróżnieniem dla książek prozatorskich autorstwa pisarzy z Europy Środkowej wydanych po polsku.

15.01.2021

We Francji ukazała się książka prof. Michała Masłowskiego o Norwidzie z „Promethidionem” i „Fortepianem Chopina”

W znanym paryskim wydawnictwie Cerf pod koniec 2020 roku ukazała się książka Michała Masłowskiego o Norwidzie, „Le Prométhidion et Le piano de Chopin. Etude de l’oeuvre poétique” („Promethidion i Fortepian Szopena. Studium dzieła poetyckiego”). Zawiera „Promethidion” i „Fortepian Chopina” w tłumaczeniu Josepha Pérarda oraz krytyczne eseje autora o twórczości wielkiego polskiego romantyka. „To trudny, ale świetny poeta” - powiedział PAP prof. Masłowski.

15.01.2021

Dziś premiera serialowej ekranizacji „Rysy” Igora Brejdyganta

Od dziś w serwisie Ipla dostępne będą premierowo wszystkie odcinki nowego serialu kryminalnego „Rysa” na podstawie powieści Igora Brejdyganta pod tym samym tytułem.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej