Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

25.06.2019

Pisz kreatywnie! Ogłoszono program kursów kreatywnego pisania

Warsztaty reportażu, pisania wspomnień, tworzenia niecodziennych form literackich i niezwykłych powieści – to zaledwie kilka z licznych tematów zajęć, które poprowadzą cenieni pisarze, dziennikarze, redaktorzy i specjaliści branży wydawniczej w drugim semestrze programu edukacji pisarskiej w Krakowie Mieście Literatury UNESCO.

25.06.2019

Gombrowicz półwieczny

Kongres tłumaczy, konkurs na plakat, spektakle, koncerty i dyskusje literackie zorganizuje Muzeum Witolda Gombrowicza dla przypomnienia pięćdziesiątej rocznicy śmierci pisarza.

25.06.2019

Małgorzata Rejmer odebrała Bursztynowego Motyla za książkę o Albanii

Małgorzata Rejmer, autorka książki "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii", odebrała w poniedziałek w Puszczykowie (Wielkopolska) Bursztynowego Motyla – nagrodę w Konkursie im. Arkadego Fiedlera. W tym roku wyróżnienie przyznano po raz 24.

24.06.2019

"Wszystkie wojny Lary" Wojciecha Jagielskiego po ukraińsku ze wsparciem Instytutu Książki

Na Ukrainie ukazał się przekład książki Wojciecha Jagielskiego „Wszystkie wojny Lary” w przekładzie Oleny Sheremet. Wydanie publikacji wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej