Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Prowokacja” Lema po hiszpańsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Hiszpanii ukazało się tłumaczenie Prowokacji Stanisława Lema w przekładzie Abla Murcii Soriano i Katarzyny Mołoniewicz. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

01.12.2020

Nagroda Goncourtów 2020 dla Hervé Le Telliera za „L'anomalie”

Pisarz Hervé Le Tellier z powieścią „L'anomalie”  został zwycięzcą najważniejszego konkursu literackiego we Francji - Goncourt 2020 r - ogłosił w poniedziałek przewodniczący jury Didier Decoin.

01.12.2020

Rozpoczęło się zgłaszanie książek do 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Rozpoczęła się kolejna edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Zapraszamy do zgłaszania swoich typów. Jest na to czas do 31 stycznia 2021 r. - poinformowano w poniedziałek na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

01.12.2020
Tagi: księgarnie

Spada wskaźnik liczby księgarń na 10.000 mieszkańców

Wg danych z Ogólnopolskiej Bazy Księgarń w listopadzie wskaźnik liczby księgarń na 10.000 mieszkańców wyniósł 0,45. W kwietniu tego roku wskaźnik dla Polski wynosił 0,47, podczas gdy we Francji czy w Niemczech oscyluje wokół 0,7.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej