Wdzięczność do końca

06.03.2017 ks. Jan Twardowski
#
  • Święty Wojciech
    Poznań, luty 2017
    125 x 195
    144 strony
    ISBN 978-83-8065-084-8

Ksiądz Jan Twardowski o wdzięczności mówił do końca, uważał to uczucie niemal za tak samo ważne w życiu jak miłość. Przekonuje o tym najnowszy tom zawierający poezję oraz refleksje księdza-poety, wydany nakładem Wydawnictwa Świętego  Wojciech – Wdzięczność do końca.

Ksiądz Twardowski zawsze za wszystko dziękował ludziom oraz Bogu, „za trudne i łatwe szczęście”, „za to co miłe i niemiłe”. Dziękował też, a może zwłaszcza, za niesłuszne oskarżenia, plotki, „spotkania obszczekane”, przykrości i upokorzenia. W jednej z ostatnich homilii podsumował swoją kapłańską posługę: „Dla mnie wdzięczność jest odmianą pokory.[…] Wdzięczność to najbardziej religijne uczucie. Bo to zawsze wdzięczność Bogu”. Stąd pomysł samego Autora na książkę poświęconą wdzięczności.

Realizacja zamysłu ks. Jana jest możliwa dzięki opracowaniu Aleksandry Iwanowskiej, która podkreśla we wstępie do książki, iż jest to szczególne wydanie, bo przypadające w roku jubileuszowym dla wydawcy – 120-lecia istnienia spółki.

Na niniejszą antologię, zatytułowaną Wdzięczność do końca, składają się wiersze oraz refleksje znane z innych publikacji Autora, a także trzynaście tekstów prozą publikowanych po raz pierwszy.

Wdzięczność do końca to kolejny tom w serii po bestsellerowych tytułach Tylko miłość się liczy, Bogu się mówi – TAK, Słowa najważniejsze oraz Wiersze z szuflady.