Wrocław: Rozpoczyna się "Bruno Schulz. Festiwal"

11.10.2017
#
  • plakat festiwalowy

Konferencja naukowa poświęcona literackiemu reportażowi okresu międzywojennego, koncerty oraz spotkania z pisarzami znalazły się w programie festiwalu Brunona Schulza, który w środę rozpoczyna się we Wrocławiu.

To szósta edycja odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska festiwalu. Impreza nie jest jedynie poświęcona postaci autora "Sklepów cynamonowych", lecz traktuje Schulza jako symbol łączenia przestrzeni literackiej z innymi dziedzinami sztuki.

Jak poinformowała PAP Kinga Kucharczyk z biura prasowego festiwalu, tegorczna edycja rozpocznie się od dwudniowej konferencji naukowej poświęconej polskiemu literackiemu reportażowi okresu międzywojennego. Literaturoznawcy i pisarze będą dyskutować o twórczości Melchiora Wańkowicza, Samuela Lejba Schneidermana, Wandy Melcer, Ksawerego Pruszyńskiego, Ireny Krzywickiej i Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego – podała Kucharczyk.

W ramach festiwalu odbędzie się również koncert, na którym wystąpią pisarze i muzycy. Będzie zatem można usłyszeć Mariusza Szczygła z formacją Res Factum, Marcina Świetlickiego z Michałem Wandzilakiem i Maciejem Sadowskim czy Wojciech Waglewskiego z Bartoszem Łęczyckim.

Odbędą się także spotkania z autorami. Z festiwalową publicznością spotka się m.in. Monika Sznajderman, Wioletta Grzegorzewska, Marcin Świetlicki, Tomasz Wiśniewski, Jacek Dukaj, Jerzy Bralczyk, Wojciech Bonowicz czy Zygmunt Miłoszewski.

Odbędzie się również spotkanie z tegorocznymi finalistami Literackiej Nagrody Europy Środkowej "Angelus". Wręczenie nagrody "Angelus" odbędzie się w sobotę, 21 października.

Festiwal Bruno Schulza zakończy się 21 października. (PAP)