VI Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

19.04.2017
#
  • baner wydarzenia

Od sześciu lat Białystok znajduje się w gronie prestiżowych miast w Polsce, które organizują targi książki. Atutem białostockich targów jest znakomita lokalizacja imprez targowych (centrum miasta), a także fakt, że to jedyne targi książki w północno-wschodniej Polsce, wydawcy mają więc niepowtarzalną szansę, aby swoją ofertę zaprezentować w tej części kraju.


VI edycja Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2017 r. W ubiegłym roku na targi do Białegostoku przyjechało 70 czołowych wydawnictw, a odwiedziło je blisko 20 tysięcy białostoczan. W tym roku wydarzenie będzie nie mniej okazałe, bowiem swój udział w targach zapowiedziało 82 wydawców.

Targom tradycyjnie towarzyszyć będzie festiwal literacki „Na pograniczu kultur", w ramach którego odbędą się liczne warsztaty dla dzieci, warsztaty literackie, spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami i ogólnopolskie premiery książek.

Szczegółowy harmonogram spotkań w ramach festiwalu „Na pograniczu kultur" można znaleźć tutaj.

Wstęp na targi i spotkania w ramach festiwalu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w salach na niektóre warsztaty i spotkania obowiązywać będzie wcześniejsza rejestracja. Wykaz imprez, a także rejestracja będzie możliwa na stronie BiBservisu Bibliotek Szkolnych Podlasia. Więcej informacji tutaj.