Nominacje do International Excellence Awards 2017

09.02.2017
#
  • logo nagrody

Organizator targów książki The London Book Fair ogłosił nominacje do prestiżowej nagrody International Excellence Awards 2017. Wśród nominowanych w międzynarodowej kategorii The Educational Learning Resources Award znalazło się multimedialne wydawnictwo „Eduexpert” z Torunia.

Nagrody przyznawane są wspólnie przez targi oraz UK Publishers Association (PA), czyli brytyjskie stowarzyszenie wydawców. Wręczane są w 14 różnych kategoriach. Nagradzani są zarówno wydawcy akademiccy i naukowi z całego świata, jak i oficyny specjalizujące się w literaturze dla dzieci, przekładach, innowacjach cyfrowych. Wyróżniani są także księgarze, agenci literaccy oraz tłumacze.

Tradycyjnie podczas londyńskich targów książki, kraj będący gościem honorowym (Market Focus) ma swoje dwie osobne kategorie nagród. A oto nominacje:

Wydawca literatury dla dorosłych (The Market Focus Poland Adult Trade Publisher Award):

SIW ZNAK sp. z.o.o;

Wydawnictwo Literackie;

Wydawnictwo Czarne;

Literaturę i wydawnictwa dziecięce (The Market Focus Poland Trade Children’s and Young Adult Publisher Award):

Wydawnictwo Dwie Siostry;

Wydawnictwo Widnokrąg;

Wydawnictwo Otwarte Sp. z o.o.

Dyrektor The London Book Fair, Jacks Thomas tak skomentowała nominacje: Na liście nominacji znaleźli się przedstawicie pięciu kontynentów. To pokazuje, że w przypadku naszej imprezy mówimy o skali globalnej. Ludzie z naszej branży, zajmujący się na co dzień wydaniem i sprzedawaniem książek działają z wielkim rozmachem.

Zwycięzców poznamy 14 marca podczas otwarcia The London Book Fair.