Biografia Josepha Conrada

O Roku Conrada

Artykuły

 • #
  Ostatnie atrakcje obchodów Roku Conrada

  Wystawa o Josephie Conradzie, mural dedykowany pisarzowi oraz spacer śladami tego wyjątkowego podróżnika. Przed nami ostatnie projekty realizowane w ramach obchodów przypadającej w tym roku, okrągłej 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada.

 • #
  Prapremiera „Conrada” Ingmara Villqista w Teatrze Śląskim

  Prapremiera „Conrada” Ingmara Villqista odbędzie się w niedzielę 3 grudnia w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. To kolejne spojrzenie na znanego pisarza i jego twórczość w dobiegającym końca Roku Josepha Conrada.

 • #
  „Conrad. Podróż metafizyczna” w ramach Verba Sacra

  Danuta Stenka, Mariusz Bonaszewski i Krzysztof Gosztyła przypomną dzieła Josepha Conrada podczas Wielkiej Gali Słowa, która odbędzie się 29 listopada w ramach XVII Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra. Tegoroczna edycja wydarzenia rozpoczęła się 6 listopada.

 • #
  Koncert finałowy Festiwalu "Obrazy z Conrada"

  Muzyka Krzesimira Dębskiego, Adriana Williamsa, Jarosława Siwińskiego i Adama Porębskiego skomponowana na motywach dzieł Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego, czyli warszawski finał ogólnopolskiego Festiwalu „Obrazy z Conrada” już dziś, w niedzielę 26 listopada.

 • #
  Kraków: Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Conrad i (pop)teksty”

  W Krakowie rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Conrad i (pop)teksty organizowana przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ośrodek Dokumentacji i Badania Twórczości Josepha Conrada.

 • #
  18. Dni Dramaturgii – (E)Migracje. Conrad

  Dni Dramaturgii, organizowana od 2000 roku przez Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu cykliczna impreza, to święto nowych teatralnych tekstów, podczas której publiczność ma możliwość zapoznania się z najnowszą dramaturgią polską i europejską. Na cykl spotkań składają się czytania, debaty, szkice spektakli, pokazy filmowe i rozmowy.

 • #
  ROK CONRADA - pasmo filmowe

  Z okazji Roku Josepha Conrada, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Kino Pod Baranami zapraszają na pokazy produkcji filmowych inspirowanych życiem i twórczością tego niezwykłego pisarza.

 • #
  Konferencja „Conrad nasz współczesny”

  W ramach współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Universitas Varsoviensis organizuje z okazji 170. rocznicy urodzin Josepha Conrada konferencję „Conrad nasz współczesny”. Konferencja odbędzie się 14 listopada 2017 roku w warszawskim Teatrze Palladium.