Biografia Josepha Conrada

O Roku Conrada

Artykuły

 • #
  Ogólnopolski konkurs dla młodzieży „Szeroki CON-TEKST”

  Zachęcamy młodzież ponadgimnazjalną do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Szeroki CON-TEKST” ogłoszonym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. Opowiadania, filmy lub zdjęcia inspirowane życiem i/lub twórczością Josepha Conrada-Korzeniowskiego można przesyłać do końca sierpnia.

 • #
  Śladami Conrada – cykl audycji w radiowej Dwójce

  Zachęcamy do słuchania audycji radiowych poświęconych Josephowi Conradowi powstałych w związku ze 160. rocznicą urodzin słynnego pisarza.

 • #
  Rozpoczął się ogólnopolski Festiwal "Obrazy z Conrada"

  Prawykonaniem utworu Krzesimira Dębskiego "Against Nothingness" w czwartek 20 lipca w Centrum Kultury Wilanów zainaugurowano ogólnopolski Festiwal "Obrazy z Conrada". Zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej impreza potrwa do 26 listopada br.

 • #
  Zaproszenie: Festiwal "Obrazy z Conrada"

  W czwartek 20 lipca br. w Wilanowie zainaugurowany zostanie ogólnopolski Festiwal OBRAZY Z CONRADA, organizowany w ramach Roku Josepha Conrada Korzeniowskiego.

 • #
  Wystawa "Joseph Conrad: Pasażer z Nostromo” w Bibliotece Raczyńskich

  Naszą wystawę "Joseph Conrad: Pasażer z Nostromo” można obejrzeć do 31 lipca w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu (plac Wolności 19).

 • #
  Joseph Conrad: Pasażer z "Nostromo"

  Co łączy Marię Dąbrowską z Quentinem Tarantino? King Konga z „Czasem Apokalipsy”? Andrzeja Wajdę z „Obcym – ósmym pasażerem Nostromo”? Co łączy Stephena Kinga z Bobem Dylanem i Iron Maiden z Alfredem Hitchcockiem? Odpowiedź na te pytania brzmi – Joseph Conrad.

 • #
  Conrad w ilustracjach polskiej artystki

  Brytyjski House of Illustrations oraz wydawnictwo The Folio Society od 2011 r. organizują konkurs dla ilustratorów książek – Book Illustaration Competition. Co roku inny utwór literacki zostaje wskazany do opracowania graficznego.

 • #
  Obchody Roku Conrada na Litwie

  Instytut Polski w Wilnie zaprasza na pokazy filmu „Tajemniczy sojusznik" (reż. Peter Fudakowski, 2014, 100 min.) w ramach obchodów Roku Josepha Conrada Korzeniowskiego: