ORT

ORT: Ewa Lipska w Reykjavíku

Rusza islandzka odsłona naszego projektu ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski. Polską poezję na Islandii reprezentować będzie Ewa Lipska, która gości na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Literatury w Reykjavíku (11-15 września).

Z okazji festiwalu oraz islandzkiej inauguracji projektu ukaże się kolejny arkusz poetycki, tym razem z wierszami Ewy Lipskiej w przekładzie islandzkich poetów: Óskara Árniego Óskarsson, Bragiego Ólafssona i Magnúsa Sigurðssona. Arkusze będą dostępne podczas spotkań z poetką.

Harmonogram spotkań:
11 września, Nordic House, g. 12.30 / Spotkanie po polsku z tłumaczeniem
15 września, Nordic House, g. 15.30 / Wieczór autorski

Odbywający się co dwa lata Międzynarodowy Festiwal Literatury w Reykjavíku to największa impreza literacka Islandii. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. José Saramago, Herta Müller, J.M. Coetzee, Paul Auster, Haruki Murakami, Seamus Heaney, a także, kilkanaście lat temu, Sławomir Mrożek. Tym razem festiwalowi towarzyszyć będzie Międzynarodowy Kongres PEN-Clubów.

Kolejne wydarzenia w ramach ORT będą miały miejsce w październiku. „Wiersze w mieście” organizujemy we współpracy z Reykjavíkiem, Miastem Literatury UNESCO.


 

Wróć