Sąd nad książką

 • František Mikš, Margaret Atwood i Maciej Miłkowski

  Związki awangarodwej sztuki z komunizmem, miłość i koniec znanego świata oraz misterne opowiadania w kwietniowym "Sądzie nad Książką"..

  Czytaj więcej
 • Stanisław Grochowiak i Burhan Sönmez

  Terror i przemoc we współczesnym Stambule oraz nigdy niepublikowane wiersze Stanisława Grochowiaka były przedmiotem marcowego "Sądu nad książką" w Radiu Kraków. .

  Czytaj więcej
 • Andrzej Horubała i Javier Cercas

  Historia oszusta, który pasożytuje na pamięci o Holokauście, oraz eseje o sztuce, muzyce, filmie i literaturze w kolejnym "Sądzie nad książką" w Radio Kraków. "Oszust" oraz "Droga do Poznania i inne zapiski" poddane krytycznemu osądowi..

  Czytaj więcej
 • Leszek Elektorowicz, Jerzy Jarniewicz i Elizabeth Strout

  "Rąbek królestwa" Leszka Elektorowicza, nowy tom nestora krakowskiego środowiska poetyckiego, "All You Need Is Love. Sceny z życia kontrkultury" Jerzego Jarniewicza, wybitnego poety, tłumacza i znawcy kultury anglosaskiej oraz "Bracia Burgess" Elizabeth Strout - najgłośniejszej pisarki nie tylko ostatniego roku zostały omówione w kolejnym "Sądzie nad książką" na antenie Radia Kraków..

  Czytaj więcej
 • Michel Houellebecq, Patti Smith i Elżbieta Cherezińska

  Książki francuskiego pisarza-skandalisty Michela Houellebecqa, rockmenki i ikony amerykańskiej popkultury Patti Smith oraz królowej polskiej powieści historycznej - Elżbiety Cherezińskiej zostały poddane kolejnemu "Sądowi nad książką" w Radiu Kraków..

  Czytaj więcej
 • Szczepan Twardoch i Przemysław Dakowicz

  W pierwszej edycji programu powieść "Król" Szczepana Twardocha, która przenosi nas do przedwojennej Warszawy i zbiór esejów Przemysława Dakowicza "Afazja polska 2", w których autor mierzy się z najtragiczniejszymi momentami polskiej historii XX wieku..

  Czytaj więcej