Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka biblioteki

08.03.2017 Zofia Staniszewska
#
 • Debit
  Katowice, marzec 2017
  ilustrator: Artur Nowicki
  64 strony
  148x190
  oprawa: twarda
  ISBN: 978-83-8057-111-2

Pierwszy tytuł z nowej serii detektywistycznej o parze bystrych bliźniaków.

Z biblioteki w tajemniczych okolicznościach ginie cenny historyczny dokument. Ignacy i Mela postanawiają wytropić złodzieja. Czy wystarczy im sprytu i  spostrzegawczości, żeby rozwiązać kryminalną zagadkę i pomóc mamie, dyrektorce biblioteki?

Detektywistyczne opowiadanie o bliźniakach, niepodobnych do siebie jak pies i kot, zabierze Cię w podróż do świata pełnego niespodzianek, gdzie wszystko może się wydarzyć. Nawet to, że Ty pierwszy wpadniesz na trop złodzieja!

Kolejny tytuł z serii już w czerwcu.

Zofia Staniszewska - autorka książek dla dorosłych i dzieci oraz sztuk teatralnych. Współpracuje z pismem dla dzieci „Świerszczyk". Nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się książka Dzieci w sieci dobrych manier, będąca niezwykłym poradnikiem o dobrych manierach w wirtualnej rzeczywistości. Książka została przełożona na język czeski, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Świat przyjazny dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Pracowała jako nauczycielka i grafik komputerowy, obecnie jest bibliotekarką w Mosińskiej Bibliotece Publicznej, gdzie prowadzi Dyskusyjny Klub Książki. Występuje w Mosińskim Teatrze BEZ KURTYNY.