Radiowy Klub Książki w Bochni

18.05.2017
#
  • Fot. dzięki uprzejmości DKK w Bochni

W ramach akcji promocji czytelnictwa Radiowy Klub Książki Radia Kraków odwiedzi 19 maja Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni. Działający tam Dyskusyjny Klub Książki obchodzi w tym roku 10-te urodziny i skupia miłośników książek, którzy bardzo się między sobą różnią. Łączy ich natomiast literacka pasja:

"Klubowicze mają od lat 30 do nawet 60. Wśród nas są poloniści, bibliotekarze, a nawet malarze pokojowi i gospodynie domowe. Raczej dysktujemy o głębszej, bardziej ambitnej literaturze" - mówi moderatorka, Beata Truś-Gierczyk.

"Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych B-Mole obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia. Grupa liczy 8 osób, które wzajemnie się inspirują i lubią, spotykają nie tylko w bibliotece, ale również prywatnie. Ich zainteresowania są bardzo szerokie i nie ograniczają się wyłącznie do literatury, czego wyrazem jest coroczne spotkanie podsumowujące zwane Bardzo Subiektywnym Przeglądem Kulturalnym. W jego trakcie każdy Klubowicz dzieli się z pozostałymi swoimi odkryciami literackimi, muzycznymi, filmowymi, a ostatnio nawet… kulinarnymi! Każdy może opowiedzieć o swoich odczuciach i wrażeniach wywołanych przez różne sytuacje społeczne, wydarzenia kulturalne czy sportowe. 
Klub preferuje ambitną beletrystykę, biografie i nie stroni od klasyki. Podczas najbliższego spotkania omówiona zostanie książka Larsa Saabye Christensena Beatlesi – w Norwegii powieść kultowa. Przekonamy się, czy kultową nazwą ją również polscy odbiorcy" – dodaje moderatorka.

Spotkanie Radiowego Klubu Książki Radia Kraków rozpocznie się 19 maja o godz. 17:15 w Bibliotece Publicznej w Bochni. Retransmisja spotkania na antenie Radia Kraków w Kole Kultury 25 maja po godz. 22:00.