Rusza Radiowy Klub Książki na antenie Radia Puławy 24

16.12.2016
#

Kolejna radiostacja dołącza do akcji promującej Dyskusyjne Kluby Książki, które od 10 lat zmieniają czytelnicze oblicze Polski. Od nowego roku na antenie Radia Puławy 24 będzie można wysłuchać audycji, które współtworzyć będą klubowicze z Dyskusyjnych Klubów Książki zlokalizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Radio Kraków i Instytut Książki zachęcają Klubowiczów do wzięcia udziału w przygotowaniu audycji „Dyskusyjny Klub Książki w Radiu Puławy 24”, w której o swoich lekturach będą rozmawiali najlepsi czytelnicy w kraju – członkowie DKK.

Jeśli tylko wyrazicie na to zgodę, ekipa Radia Puławy 24 może odwiedzić Wasz klub bądź zaprosić Was do studia, aby nagrać Wasze wypowiedzi na temat ostatnio czytanych książek. Redaktorzy będą nagrywać opinie, refleksje, przemyślenia, wrażenia i zacięte polemiki.

W czasie nagrywania audycji możecie opowiedzieć o swoim klubie – o jego powstaniu, uczestnikach, wyjątkowych okolicznościach spotkań. Możecie pochwalić się tym, co czytacie na co dzień, a co od święta, a także tym, w jakich przedsięwzięciach udało Wam się wziąć udział i jakie zorganizowaliście sami w swojej miejscowości. Na nagranie możecie zaprosić przyjaciół Waszego klubu, którzy opowiedzą o pasji, którą zarażacie znajomych. Oczywiście, transmisja nie będzie przekazywana na żywo, dlatego nie martwcie się na zapas!

Jeszcze w tym samym tygodniu po nagraniu w paśmie kulturalnym Radia Puławy 24 zostanie wyemitowany zmontowany zapis Waszych wypowiedzi wraz z informacjami o książkach, o których dyskutowaliście.

Audycja dzięki Internetowi będzie słyszalna nie tylko w naszym regionie, ale również na całym świecie!

Wszystkie kluby, które chciałyby wziąć udział w przygotowaniu audycji, prosimy o informacje:

- gdzie miałoby się odbyć nagranie (biblioteka, kawiarnia itp.),
- o jakich książkach chcielibyście porozmawiać (może być jeden, dwa tytuły, niekoniecznie jednego autora),
- ilu czytelniczek i czytelników zechce wypowiedzieć się w czasie rozmowy.

Czekamy na Wasze zgłoszenia o chęci podbijania eteru pod adresem:

dkk@poczta.wbp.lublin.pl oraz d.kawa@instytutksiazki.pl