Zapraszamy do Radia Kraków

10.11.2016
#
  • Radio Kraków

„Sąd nad książką” – nowy literacki program Radia Kraków i Instytutu Książki, realizowany na żywo z udziałem publiczności. Gorące tytuły i modne nazwiska, debiutanci i wydawnictwa niszowe.

W pierwszej edycji programu powieść Król Szczepana Twardocha, która przenosi nas do przedwojennej Warszawy i zbiór esejów Przemysława Dakowicza Afazja polska 2, w których autor mierzy się z najtragiczniejszymi momentami polskiej historii XX wieku.

Krytycy literaccy będą oskarżać, bronić i sądzić!

W rolach oskarżycieli i obrońców – dwoje krytyków: dr Paulina Małochleb (UJ, Fundacja im. Wisławy Szymborskiej) i Adam Leszkiewicz ("Pressje") oraz publiczność w studiu Radia Kraków.

Osądźmy nasze książki!

Zapraszamy do udziału w dyskusji czytelników z Dyskusyjnych Klubów Książki oraz wszystkich miłośników literatury już w najbliższą środę 16 listopada o godz. 18 do Studia im. Romany Bobrowskiej. Radio Kraków, Al. Słowackiego 22. Wstęp wolny.

„Sąd nad książką” transmisja na żywo na stronie internetowej Radia Kraków, skrót audycji w Kole Kultury w czwartek 17 listopada o godz. 21:00. Zaprasza Katarzyna Fortuna (Radio Kraków) i Dariusz Kawa (Instytut Książki).